Genelbaşkanımızın Ulusal Egemenlik Ve Çocuk Bayramı Mesajı

22 Nisan 2021 12:25 Uluslararası Diriliş Hareketi 821

UDH Genel Başkanı Mehmet Zafer 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Nedeniyle Bir Kutlama Mesajı Yayımladı.

Uluslararası Diriliş Hareketi Genel başkanı Mehmet Zafer mesajında, TBMM’nin, büyük ve anlamlı bir çatı olarak milli iradenin kalesi olduğunu vurguladı. Hürriyete ve sadakate olan inancıyla asırlardır hiçbir dönemde esarete boyun bükmeyen büyük Türk Milleti’nin bu kaleyi her zaman koruması ve güçlendirmesi inancının bir gereği olduğunu belirten Başkan Zafer mesajında :
Meclis’in açılması, kurtuluş hareketinin ulusallaşmasında ve ulus egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni Türk Devleti’nin kurulması sürecinde atılan çok önemli bir adımdır.
Büyük uyanışını gerçekleştirerek işgal girişimlerine başkaldıran Türk Ulusu, Atatürk’ün önderliğinde yürüttüğü Kurtuluş Savaşı’yla, tarih önünde büyük bir sınav vermiş, haklılığını tüm dünyaya kanıtlamıştır.
TBMM, dün olduğu gibi bugün de demokrasimizin, milli bağımsızlığımızın, devletimizin milleti ile birlik ve beraberliğinin, aydınlık ve bağımsız yarınlarımızın sarsılmaz güvencesidir. Kurtuluş savaşını yönetmiş, genç bir cumhuriyetin inşasını sağlamış, cephelerde yorulmuş ve imkânsızlıklar içindeki bir millete umut aşılamış; yönetme iradesini millete vererek demokrasi bilincine önderlik yapmış olan bu Meclis, her şartta bu özelliklerinden taviz vermeyecektir.
Atatürk, “Toplumda en yüksek hürriyetin, en yüksek eşitlik ve adaletin devamlı şekilde sağlanması ve korunması, ancak tam anlamıyla milli egemenliğin kurulmuş olmasına bağlıdır. Bundan ötürü hürriyetin de, eşitliğin de, adaletin de dayanak noktası milli egemenliktir” sözünden yola çıkarak milli ve Manevi değerlerimizin sonuna kadar yaşanması ve yaşatılması için her Türk ferdinin üzerine düşeni yapması gerekiyor. Küresel düşünecek ama milli duracağız. Dünya ile bütünleşecek ama milli varlık ve hususiyetlerimizi kaybetmeyeceğiz.
Bu gün aynı zamanda aydınlık yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızın da özel bayramıdır. Çocuklarımızın milli ve Manevi değerler üzerine kurulu bu şanlı ülkemizde yine aynı hassasiyet ve itina ile yetiştirilmesi gerekiyor. Milli ve Maneviyetına, şanlı tarihine ve kahraman ecdadına hakim olan bir nesil tarihin her döneminde tam bağımsızlığın güvencesi olacaktır.
Bu vesile ile Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, bize bağımsız bir ülke bırakan ve bağımsız kalmasını sağlayan bütün aziz şehitlerimizi , ahrete irtihal etmiş kahraman gazileri izi rahmet ve minnetle yad ediyorum “ dedi.

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Uluslararası Diriliş Hareketi

Uluslararası Diriliş Hareketi Derneğine ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Uluslararası Diriliş Hareketi

İkbal Sk. Yasin Apt.İzzetiye Mh.
44290 Battalgazi / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.