UDH Erzincan İl Başkanlığı İlk Olağan Kongresini Yaptı

18 Haziran 2023 21:20 Uluslararası Diriliş Hareketi 561

Uluslararası Diriliş Hareketi ,her geçen gün büyümeye devam ediyor. Kuruluşundan bu güne kadar sahada yaptığı faaliyetler,çalışmalar ve hizmetlerle adından söz ettirmeye devam eden derneğimiz,milli ve dini değerleri yaşama ve yaşatma yolunda üstlendiği misyonu yerine getiriyor.

Canan Akosman başkanlığında kurulan Erzincan İl Başkanlığı ,ilk olağan kongresini yaptı. Yönetimde yer alan vatan ve millet sevdalısı UDH üyeleri toplantı öncesi durum değerlendirmesi yaptı. Geçmişte yapılan çalışmalar masaya yatırıldı ve önümüzdeki günlerde yapılacak olan faaliyetlerin yol haritası çizildi.

Kongre öncesi bir açıklama yapan il başkanı Canan Akosman “ bizler Genelbaşkanımız Mehmet Zafer’in liderliğinde şehitlik kavramına ve şehadet ülküsüne hizmet noktasında üstlendiğimiz misyonu layıkıyla yerine getirmek için var gücümüzle çalışacağız. Yönetimde yer alan arkadaşlarımız ve yanımızda olan üyelerimizle birlikte devletimizin yanında ve emrinde olan gönüllü bir orduyuz. Şehitlerimiz kanlarıyla sulanan bu kutlu topraklar ilelebet bağımsız kalsın diye gecemizi gündüzümüze katarak çalışmalarımıza devam edeceğiz. Kongremiz hayırlara vesile olsun” dedi.

UDH Erzincan il başkanlığının kongresinin hayırlara vesile olmasını dilediğini ifade eden Genelbaşkan Mehmet Zafer “  Canan akosman başkanımızın öncülüğünde kurulan Erzincan İl Başkanlığımızın ilk olağan kongresi hayırlara vesile olsun. Erzincan ilimiz, diğer illerimiz gibi toprak bütünlüğümüz için üzerine düşeni yapmaktan kaçınmayan yiğitlerin olduğu kadim şehirlerimizden biridir.

Konumu nedeniyle terör saldırılarıyla yıllardır mücadele yürüten ülkemiz,  bu hain saldırılar neticesinde pek çok kayıp vermiştir.

Sürekli artan terör olayları ve bunun sonucunda maalesef artan şehitlerimizin ailelerinin yanlarında olduğumuzu göstermek; onlara yalnız olmadıklarını hissettirerek manevi ihtiyaçlarını gidererek tekrar hayata bağlanmalarını sağlamak en temel hedefimizdir.

 

Babaları veya kardeşleri şehit olmuş çocuklarımız geçirdikleri travmalar neticesinde çoğunlukla sosyal hayattan kopmuş bireyler olarak hayatlarını devam ettirmektedirler. Bu çocukların toplum içindeki rollerinin önemini göstererek, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu vatandaşlar olarak yetişebilmeleri için bir takım çalışmaların yapılması gerekmektedir

Aklımızda hep Türkiye 'nin bölünmez bütünlüğü olmuştur.

Gönlümüzde Türk ve İslam coğrafyalarının barış, huzur, güvenlik ve selametine duyduğumuz özlem tartışmasız şekilde yerini almıştır. Bizler bu coğrafyada yaşayan insanların hürriyetlerinin kısıtlanmasına,  haklarının tecavüze uğramasına asla razı olmayacağız, ülkenin huzurunu bozmak isteyenlere de fırsat vermeyeceğiz.

Hiç kimse Türkiye’nin beka mücadelesini kırmaya, egemenlik haklarını hırpalamaya, tarihi mevcudiyetini yıkmaya cüret ve cesaret etmesin. Her  kim buna kalkışırsa  hesabımız mahşere kalmadan bu dünyada görülecektir.

Bu uğurda her türlü fedakarlığa hazır olduğumuz herkesçe bilinmelidir.

Bizler her zaman devletimizin yanında olan bir sivil toplum örgütüyüz.  Gözümüz kulağımız devletimizin en tepesindedir “ dedi.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Uluslararası Diriliş Hareketi

Uluslararası Diriliş Hareketi Derneğine ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Uluslararası Diriliş Hareketi

İkbal Sk. Yasin Apt.İzzetiye Mh.
44290 Battalgazi / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.