Vizyonumuz

Uluslararası Diriliş Hareketi, Şehit Aileleri ve Gazilerimiz için sosyal yardımlaşma ve dayanışma konularında faaliyet gösteren bir Sivil toplum Örgütüdür.  Şehit Aileleri ve Gazilerimizin toplum ile el ele ve milli duygularla kaynaşmaları amacıyla etkinlikler düzenleyerek bu yönde düzenlenen etkinliklere de katılarak;  Vatanın bölünmez bütünlüğünün önemini ve Vatan-Bayrak sevgisinin gelecek nesillerimizin bilinçlerinde hiçbir zaman silinmemesi amacıyla da her türlü merasim ve organizasyona iştirak sağlıyoruz.
Derneğimizin hiçbir siyasi partiyle bağı olmadığı gibi siyasi otoriteye de angaje de değildir. Faaliyet alanımız, Şehit Aileleri ve Gazilerimizin hak ettikleri şekilde onurlu yaşamaları ile yasalar kapsamında Şehit ve Gazi olarak kabul edilen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve Ailelerine hizmettir.

Derneğimiz, Dernek üyelerinden başkalarını tevkil ve teşkile yetkili genel vekâletnameler alarak bu vekâletnamelere müsteniden avukatlar vasıtasıyla üyelerinin adli ve idari mahkemelerdeki işlerini takip eder ve bu suretle onların haklarının korunması hususunda yardımcı olur. Aynı zamanda Dernek üyelerinin sorunlarının çözümlenmesi için ilgili kurum, kuruluş ve makamlar nezdinde teşebbüste bulunur.

Konumu nedeniyle terör saldırılarıyla yıllardır mücadele yürüten ülkemiz,  bu hain saldırılar neticesinde pek çok kayıp vermiştir.
Sürekli artan terör olayları ve bunun sonucunda maalesef artan şehitlerimizin ailelerinin yanlarında olduğumuzu göstermek; onlara yalnız olmadıklarını hissettirerek manevi ihtiyaçlarını gidererek tekrar hayata bağlanmalarını sağlamak en temel hedefimizdir.

Babaları veya kardeşleri şehit olmuş çocuklarımız geçirdikleri travmalar neticesinde çoğunlukla sosyal hayattan kopmuş bireyler olarak hayatlarını devam ettirmektedirler. Bu çocukların toplum içindeki rollerinin önemini göstererek, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, iş birliği içinde çalışabilen, çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu vatandaşlar olarak yetişebilmeleri için bir takım çalışmaların yapılması gerekmektedir

İlgili kurumların desteğini alarak Üyelerimiz ve Türkiye geneli Şehit yakını Gazi ve Gazi yakınlarının faydalanabileceği projeleri üretmek ve bu değerli insanların ortaya çıkan imkânlardan faydalanmalarını sağlamak en büyük amaçlarımızdan biridir.

Uluslararası Diriliş Hareketi

Uluslararası Diriliş Hareketi Derneğine ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Uluslararası Diriliş Hareketi

İkbal Sk. Yasin Apt.İzzetiye Mh.
44290 Battalgazi / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.