Avrupa'dan Gelen Yardımlar Van'da Gönülleri Fethetti

31 Temmuz 2021 13:57 Uluslararası Diriliş Hareketi 998

Uluslararası Diriliş Hareketi’nin birlikte yaptığı organizasyonda Kurban Etleri,kıyafetler ve oyuncaklar dağıtıldı.

Avrupa’da yaşayan Vatan Sevdalıları pandemi sürecinde oldukça sıkıntılı bir hayat yaşayan vatandaşlara her fırsatta yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor. İş İnsanları Şenol Sayılı,Zafer Gültekin ,Nurettin Öztaş gibi vatan sevdalılarının üstün gayretleriyle bir araya gelen Avrupadaki iş insanlarımız katkılarıyla vatandaşlarımızın yanlarında oluyorlar. Ramazan ayında nakdi yardım,gıda kolisi ve kıyafetin yanı sıra Kurban Bayramında da kurban bağışı,kıyafet,gıda ve nakdi yardımlarıyla Van Bahçesaray’da gönülleri fethettiler.
Ak Parti Avrupa teşkilatı olan UID(Uluslararası Demokratlar Birliği) STK komisyon üyesi, Avrupa ve Türkiye’deki STK’ların koordinasyon sorumlusu Serdar Delibalta ‘nın Almanya’dan bizzat gelerek eşlik ettiği organizasyonda Avrupa’daki iş insanlarının yaptıkları bağışlar Genelmerkezi Malatya’da olan Uluslararası Diriliş Hareketi ile ortak yapılan çalışmalarla ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaştırılıyor. Bu bayram Van Bahçesaray’da gerçekleştirilen Kurban organizasyonunda Udh Teşkilatlardan sorumlu Genelbaşkan Yardımcısı Serkan Şahinca ve Udh Van il başkanı Nihat Gülsoy’un üstlendiği organizasyonda , kesilen kurbanlıklar köy köy dolaşılarak vatandaşlara dağıtıldı. 
Bu arada Uluslararası Diriliş Hareketi Van İl Başkanlığı öncülüğünde Bahçesaray'da köy çocuklarına bayramlık kıyafet ve oyuncak dağıtımı yapıldı. Hayırseverlerin de desteğiyle kısıtlı imkanlarla yaşayan köy çocuklarını sevindirmek için yollara düşen vatan severler, önceden irtibata geçtikleri AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı'nın aracılığıyla en ücra köylere giderek, çocuklarla çeşitli aktiviteler yaparak eğlenceli zaman geçiriyor. Yakından ilgilenip sohbet ettikleri çocuklara çikolata ikramında bulunan dernek üyeleri ve gönüllüleri, ardından bayramda giymeleri için pantolon, gömlek ve tişört hediye etti.
Uluslararası Diriliş Hareketi Teşkilatlardan Sorumlu Genelbaşkan Yardımcısı Serkan Şahinca, Sündüs katliamı ve çığ felaketi nedeniyle yardım çalışmalarını Van'ın Bahçesaray ilçesine yaptıklarını söyledi. Şahinca, "Burada kıyafet, et ve oyuncak dağıtımı gerçekleştirdik. Bizde buradayız, bizde varız demek için geldik. Burada ikamet eden çocuklar da bizim çocuklarımız, bizde destek amaçlı bu tür çalışmaları yürütüyoruz. Şu ana kadar Kurban Bayramı'nda 387 çocuğumuzu giydirdik, 600 oyuncak dağıtıldı. Yaklaşık 2 tona yakında kurban eti dağıttık. Giysi, oyuncak ve kurban eti desteği Almanya teşkilatımız, yurt dışı gurbetçilerimiz, İngiltere, Fransa ve Hollanda'dan geldi. Bizim 9 ülkede teşkilatımız bulunuyor. Buradaki gurbetçilerimizden yardım geldi. Bizde burada organizasyonumuzu yaparak dağıtımımızı yaptık. Van'da bir yıldır hizmet vermeye başladık. Bu süre içinde odun, kömür, gıda, giyim dağıtımı gerçekleştirdik. Karşılıksız bir çalışma yürütüyoruz. Bu dünyaya değil ahirete çalışıyoruz. İş insanlarının, hayırseverlerin gelip Bahçesaray'ı görmesi lazım. Buranın imkanları çok zor ve çok kısıtlı. Gelip görüp buradaki çocuklara yardımcı olmaları lazım" dedi.
Avrupa ülkelerinden Van'a gelen iş adamları, sabah erken saatlerde Sıhke Caddesi'ndeki kurban kesim alanında bir araya geldi. Burada tekbirler eşliğinde kestikleri kurbanların etlerini paketleyerek araçlarına aktaran iş adamları, 'dokuzuncu gezegen' olarak nitelendirilen Bahçesaray ilçesinde belirledikleri köylere giderek kurban etlerini ihtiyaç sahibi ailelere dağıttı.
UID(Uluslararası Demokratlar Birliği) STK komisyon üyesi, Avrupa ve Türkiye’deki STK’ların koordinasyon sorumlusu Serdar Delibalta amaçlarının Avrupa ülkeleriyle Van arasında bir gönül köprüsü kurmak olduğunu söyledi. Delibalta, "Buralara vatan sevdalısı kardeşlerimizin kurbanlarını getirdik. Bu kapsamda özellikle Van'ın Bahçesaray ilçesini seçtik. Bu yıl yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın kurbanlarını burada bulunan ailelere dağıtmak için geldik. Kurbanların hepsini hayırsever gurbetçi kardeşlerimiz gönderiyor. Bizler onlara Avrupalı Türkler diyoruz. Onların destekleriyle topladık. Ortalama 4 yüz aileye kurban eti dağıttık. Burada Uluslararası Diriliş Hareketi Van İl Başkanlığımız da bizimle beraber çocuklara kıyafet desteğinde bulundu. Belçika'dan gelen arkadaşlarımız çocuklara oyuncak dağıtarak birçok aileye maddi destekte bulundu. Bugün gönül rahatlığıyla ilçemizden ayrılıyoruz" dedi."Türkiye'de gidilmedik köy bırakmamak lazım"Türkiye'de gidilmedik hiçbir köy ve mezranın kalmaması gerektiğini ifade eden Delibalta, insanların ihtiyaçlarının sürekli karşılanması gerektiğini belirtti. Delibalta, "Köylerimize gittiğimizde çok mutlu olduk. O çocukların yüzündeki gülümsemeler, insanların iyi karşılaması çok mutlu etti bizi. Oradaki insanların kalplerine, gönüllerine dokunmamız lazım. Bu yüzden projemize 'Gönül Köprüsü' projesi diyoruz. Avrupa'dan Türkiye'ye gönül köprüsünü kurduk, bundan sonra da çalışmalarımız devam edecek. Elimizden geldiği kadar yurt dışından iş adamları, gurbetçi kardeşlerimiz hepsi bize destek olacaklar. Kartopu gibi devamlı katlanarak büyüyecek ve tüm mezra ile köylere ulaşacağız
Cumhurbaşkanımızın da verdiği talimatta gönüllere dokunuyoruz. Bu anlamda kampanyamıza destek veren tüm arkadaşlarımıza ve dostlarımıza, emniyet müdürümüze, kaymakamımız ile AK Parti İlçe Başkanımız Cumali Sabırlı'ya çok teşekkür ediyorum. Bizleri çalışma boyunca yalnız bırakmadılar" diye konuştu."Gurbetçi kardeşlerimizi burada ağırlamak istiyoruz"Yardımda emeği geçenlere teşekkür eden AK Parti Bahçesaray İlçe Başkanı Cumali Sabırlı da, "Avrupa'daki vatansever gurbetçi kardeşlerimizin Bahçesaray'da birçok mahallemize yaptıkları kurban desteği için başta Serdar Delibalta olmak üzere tüm ekipteki arkadaşlarımıza bu anlamlı çalışmayla kardeşlik köprüsü kurdukları için çok teşekkür ediyoruz. Sadece kurban için değil biz gurbetçi kardeşlerimizi burada ağırlamak istiyoruz. Her zaman ilçemizde misafir etmek isteriz. Rabbim bu kardeşlik köprüsüne vesile olan herkesten razı olsun" ifadelerini kullandı.
"Vatan ve millet sevdalıları olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz"
İş insanı Lokman Aykaç ise Bahçesaray ilçesinde bulunduklarını belirterek, "Burada ilçe başkanımızla ihtiyaç sahibi aileleri belirleyerek kurban dağıtımına başladık. Hayır işi kürsülerde konuşmaya benzemez, sosyal medya ve kürsülerde boş konuşan arkadaşlarımız gelip Van'ın Bahçesaray ilçesini görsünler. Bu hayırda katkısı olan Avrupa'daki vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Bizler vatan ve millet sevdalıları olarak çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.
Udh Genelbaşkanı Mehmet Zafer, “Avrupadaki Vatan Sevdalıların katkılarıyla yapılan yardımlar halkımızın yüzünü güldürüyor,ülkemizin en ücra köşelerinden biri olan Van Bahçesaray’da yapılan yardımlar son derece önem arzetmektedir. Özellikle şehitlerimizin bizlere bıraktığı emanetlerine bayramlık hediyelerinin duygusal anlar yaşattı.  Köylerde yaşayan çocuklara bayram hediyesi olarak verilen kıyafetler,oyuncaklar ve diğer yardımlar aziz şehitlerimizin adına takdim edildi. Şehadet ülküsüne ve şehitlik kavramına hizmetlerimiz devam edecektir. Katkılarını sürekli olarak sağlayan ve sürekli destek olan Avrupa Vatan Sevdalılarına çok teşekkür ediyorum “ dedi.

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Uluslararası Diriliş Hareketi

Uluslararası Diriliş Hareketi Derneğine ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Uluslararası Diriliş Hareketi

İkbal Sk. Yasin Apt.İzzetiye Mh.
44290 Battalgazi / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.