Ku'an Kursu'na Gelen Çocukların Okul Harçlıkları Bizden

05 Ocak 2022 13:31 Uluslararası Diriliş Hareketi 884

Uluslararası Diriliş Hareketi (UDH) Genelbaşkanı Mehmet Zafer ,Kur’an Kurslarına karşı yapılan saldırıya karşı olduklarını ve ilk öğretim çocuklarının Kur’an-ı Kerim’i öğrenmelerini teşvik etmek maksadıyla haftasonu açacakları kurslara katılan çocukların okul harçlıklarını karşılayacaklarını açıkladı.

Uluslararası Diriliş Hareketi (UDH) Genelbaşkanı Mehmet Zafer ,Kur’an Kurslarına karşı yapılan saldırıya karşı olduklarını ve ilk öğretim çocuklarının Kur’an-ı Kerim’i öğrenmelerini teşvik etmek maksadıyla haftasonu açacakları kurslara katılan çocukların okul harçlıklarını karşılayacaklarını açıkladı.

 Son zamanlarda İslam dinine açık açık karşı bir mücadele gayretini hayretler içinde izlediklerini belirterek ,Yüce Kitabımız Kur’an-ı Kerim’in öğretildiği Kur’an Kurslarını ortaçağ zihniyeti diyerek aşağılayan Chp Milletvekili Özgür Özel ve aynı düşünce üzerine olanları nefretle kınadıklarını belirten Genelbaşkan Mehmet Zafer,Kur’an Kurslarına yapılan saldırıyı karşılıksız bırakmayacaklarını ve hiçbir zaman hakarete müsaade etmeyeceklerini söyledi.

Demokratik bir ortamda herkesin inancını özgürce yaşadığı ülkemizde Müslüman çocuklaırnın dinini öğrenme haklarını yok sayan zihniyetin karanlık ve çirkin bir zihniyet olduğunu belirten Başkan Zafer “ bu düşünce ne orta çağda,ne ilk çağda vardı, insanların kendi inançlarını özgürce yaşama hakkı her dinde ve her çağda vardı. Yine her çağda yapılan bütün saldırılar yine İslam dini’neydi ve Müslümanlaraydı. Biz bu karanlık ve kokuşmuş zihniyetin Yüce dinimize ve kutsal kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’e saldırılarına,hakaretlerine izin vermeyeceğiz ve çocuklarımızı dinimizin gereği gibi yetiştireceğiz. Bu ülkenin geleceği Kur’an ahlakıyla yetişmiş,vatanını ,milletini seven imanlı gençler olacaktır. Kur’an ahlakının dışında yetişen gençlerin ülkenin başına nasıl bela olduğunu hepimiz biliyoruz. İslam dini teröre geçit vermez,bunlar terörle koyun koyuna yaşıyorlar. İslam dini yaşadığın ülkeye asi olmayı men eder,bunlar ülkemize karşı her fırsatta  saldırı düzenliyor,sokak eylemleriyle ülkenin malına zarar veriyor. İslam dini her canı kutsal sayar,bunlar asker,polis,çocuk,kadın,erkek,yaşlı demeden insanlarımızı katlediyor. Bizler gençlerimizi bu karanlık zihniyetin eline bırakmayacağız. Kur’an eğitimi alan ilk öğretim çocuklarımızın okul harçlığını karşılamakla başladık,bu projeyi lise ve üniversite düzeyine de taşıyacağız “ dedi.

Birileri Kur-an Kurslarına cephe aladursun, biz çocuklarımıza gururla öğretmeye devam edeceğiz diyen Başkan Zafer “Uluslararası Diriliş Hareketi olarak Yüce Kitabımız Kur'an-ı Kerim'i okutmak için üzerimize düşeni yapacağız.

İlk öğretim çocuklarımızdan Kur-an eğitimi alacak çocuklarımızın okul harçlığını biz vereceğiz.

Dernek binamızda vereceğimiz kurs kayıtları 15 Ocak 'ta başlıyor.

Türkiye hergeçen gün bütün engellemelere ve yaptırımlara karşı sükunetini koruyarak büyümeye devam ediyor. Milli ve Dini değerlerimize sahip çıktıkça çok daha sağlam bir iradeyle yolumuza devam edeceğiz. Dini bakımdan iyi yetişmiş, ahlaklı, dürüst, çalışkan, üretken bir nesil Büyük Türkiye'nin geleceği olacaktır. Uluslararası Diriliş Hareketi neferleri  çelikten bir iradeyle devletinin yanındadır “ dedi.

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
  • Etiketler
Uluslararası Diriliş Hareketi

Uluslararası Diriliş Hareketi Derneğine ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Uluslararası Diriliş Hareketi

İkbal Sk. Yasin Apt.İzzetiye Mh.
44290 Battalgazi / Malatya

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.